Fundacja "Dr Clown"

Fundacja "Dr Clown"

ul.Jagiellońska 58 lok.128a
03-468 Warszawa

tel. 22 854 05 01
e-mail: info@drclown.pl
http://www.drclown.pl

Przekaż nam 1% podatku.
Wypełniając roczne zeznanie podatkowe PIT wpisz
nasz numer KRS: 0000024181

FUNDACJA „DR CLOWN”

Fundacja „Dr Clown” powstała w 1999 roku. Naszym celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją przekonanie, że smutek można leczyć.

Obecnie ponad 1430 wolontariuszy, w przebraniu „doktora clowna” odwiedza w całej Polsce prawie 59 tysięcy potrzebujących. Podczas każdej wizyty rozdają radość, uśmiech i czerwony nosek – niezbędny, magiczny rekwizyt. Efektem każdej takiej wizyty jest nie tylko minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby czy hospitalizacji. To również wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej.

Program terapii śmiechem i zabawą realizowany jest w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.

  • Wolontariusze odwiedzają rocznie blisko 59000 beneficjentów
  • Co miesiąc rozdawanych jest ok. 3000 czerwonych nosków
  • Profile Fundacji „Dr Clown” na Facebooku lubi już łącznie ponad 14000 osób
  • Regularnie wspiera Fundację ok. 30 firm i instytucji

Dzięki pomocy darczyńców „doktorzy clowni” sprawią, iż żaden pacjent w szpitalu, żaden chory czy niepełnosprawny nie będzie smutny.

FUNDACJA W LICZBACH

ODDZIAŁY:

Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Międzyrzec Podlaski, Katowice, Kielce, Kraków, Krasnystaw, Leszno, Lublin, Łódź, Nysa, Opole, Poznań, Prudnik, Rzeszów, Sieradz, Sosnowiec, Szczecin, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zielona Góra.
Powyższe Oddziały obejmują opieką placówki w okolicznych miejscowościach.

REGIONY:

Region Opolszczyzna z Oddziałami w: Opolu i Brzegu, oraz filią w Prudniku. Region Lubelski obejmujący Oddziały.

WOLONTARIUSZE (na podstawie statystyk za 2015 r.):

W roku 2015 w Fundacji udzielało się 1431 wolontariuszy, którzy wzięli udział w 193 szkoleniach teoretycznych i praktycznych obejmujących 712 godzin szkoleniowych.

DZIAŁANIA W SZPITALACH I PLACÓWKACH

W całej Polsce regularnie wizytujemy 78 szpitali. W przeciągu roku 1655 razy odwiedziliśmy szpitale prowadząc terapię śmiechem przez prawie 3 347 godzin dla ponad 43 695 tys. chorych. Placówki specjalne odwiedziliśmy 1758 razy, a terapię przeprowadziliśmy dla 15 200 beneficjentów.

ZREALIZOWANE PROJEKTY

W ciągu roku zrealizowaliśmy 16 projektów finansowanych przez urzędy miast, urzędy wojewódzkie i inne organizacje obejmujących pomoc w różnych sferach życia społecznego m.in. dotyczących osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, promowania idei wolontariatu, zdrowego stylu życia, szkoleń, integracji, osób 50+, zajęć z dziećmi podczas wakacji itp.

AKCJE POMOCOWE:

1. Ufundowaliśmy 4 protezy kończyn górnych i dolnych.
2. Indywidualną pomoc świadczyliśmy 18 dzieciom dofinansowując ich leczenie, rehabilitację i zakup lekarstw.
3. Tworzyliśmy „ kąciki zabaw” w przychodniach i oddziałach szpitalnych, wyposażaliśmy świetlice, pomagaliśmy w remontach.
4. Zorganizowaliśmy i sfinansowaliśmy wycieczkę do Warszawy dla wychowanków Domu Dziecka w Pawłówce (Suwalszczyzna) prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka w Pawłówce.

KLUB DLA NAJMŁODSZYCH

W Gdańsku, tak jak w poprzednich latach, działał utworzony i prowadzony przez nas Klub dla dzieci i młodzieży TRAMPOLINA. Jego cel to zorganizowana opieka dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz.

IMPREZY, EVENTY, AKCJE

W całej Polsce zorganizowaliśmy samodzielnie 79 imprez i eventów, a 200 przeprowadziliśmy w partnerstwie. W wielu z nich uczestniczyły GWIAZDY – osoby znane z telewizji i estrady, które wspierają naszą działalność.

Fundacja "Dr Clown"

Fundacja "Dr Clown"

ul.Jagiellońska 58 lok.128a
03-468 Warszawa

tel. 22 854 05 01
e-mail: info@drclown.pl
http://www.drclown.pl

Przekaż nam 1% podatku.
Wypełniając roczne zeznanie podatkowe PIT wpisz
nasz numer KRS: 0000024181